Wakacyjna immersja z angielskim

Wakacje 🙂 włącz na luz i zrelaksuj się 😉 Wielu z nas traktuje wakacje jako odpoczynek od obowiązków. Bardzo słusznie :)To jest ten czas 🙂 nasz czas :)!

Kiedy, jak nie teraz możemy wyszarpać kilka chwil na dłuuuugo odkładane hobby. Odwiedzić nowe miejsca, rozpocząć kolejną książkę czy zreorganizować mieszkanie 🙂 Część z nas traktuje wakacje jako czas nadrabiania zaległości. Też jest jakaś koncepcja 🙂 bardzo mi odległa, ale co tam.

Niezależnie od tego w której grupie odnajdujesz siebie, prawdopodobnie przemknęła ci przez głowę nieśmiała myśl, a może jednocześnie odświeżę swój angielski (?!?!?!)

Jeśli dotarłeś do tego etapu, pada kolejne pytanie jak się do tego zabrać 🙂

Wyobraź sobie taką sytuację, są wakacje, słońce, plaża, działka, park, las, ogród, góry, doliny czy gdzie tam jeszcze może cię ponieść 🙂 i ty z podręcznikiem w dłoniach… Bleee! NUDA!

Zadajmy sobie jednak kolejne pytanie, czy jest coś co naprawdę lubię robić niezależnie od pory roku czy lokalizacji.

Lubisz śpiewać? Śpiewaj po angielsku! Serwis youtube to prawdziwa skarbnica dla melomanów. W piosenkach znajdziesz wyrażenia slangowe, idiomatyczne, „pozjadane” końcówki wyrazów, poznasz muzykę języka, Miodzio! To jest to 🙂

Fascynuje cię świat? Natura, kosmos, polityka, górnictwo, minerały, speleologia? Coś innego? W sieci z pewnością odnajdziesz podcasty w dowolnej tematyce po angielsku, które pochłoną cię na wiele godzin w języku, który zamierzasz ulepszyć.

Chętnie czytasz? Gazetki? Powieści? Kryminały? Romanse? Ulotki 🙂 ? Też super! Do dzieła! Każdy dzień może być nową przygodą 🙂 Czytaj po angielsku!

Filmy? Dlaczego nie? Z oryginalną ścieżką dźwiękową mogą być prawdziwym wyzwaniem, a ulubiony aktor może osłodzić ewentualne braki w słownictwie 🙂 Oglądaj po angielsku!

W tym momencie wchodzi na scenę trudny wyraz 😉 – immersja, czyli zanurzenie się w języku. Jedyny naprawdę niezawodny sposób na opanowanie języka obcego w najwyższym stopniu. To jest dokładnie to czym możecie zajmować się w wakacje niezależnie od innych planów. Powodzenia i koniecznie dajcie znać jak poszło 😉

Leave a comment